• Laimiukas

Visi Otfrydo Proislerio pasauliai

Updated: May 22, 2020

Karolis Barecas

Europoje yra tokia šalis vadinama Vokietija. Ten gyvena vokiečiai. Vieno tų vokiečių vardas Otfrydas Proisleris. Niekas jo šiandien gal ir neprisimintų, jei ne pomėgis rašyti knygas. Per gyvenimą Otrydas jų paprašė nei daug, nei mažai – 32. Jei sąžiningai kas mėnesį perskaitytumėte po vieną, prireiktų beveik 3 metų. Per tiek laiko galima paaugti pusę metro, apibėgti aplink žemę arba iš šeštos klasės teleportuotis į devintą.

Pasakojama, kad vaikystėje mažojo Otfrydo tėvai turėjo net 6000 knygų biblioteką. Čia tai bent! Būdamas tikras smalsuolis jis skaitė visas knygas iš eilės. Nėra žinoma, kiek jų perskaitė, niekas nesiryžo suskaičiuoti. Jau būdamas 12 metų jis kūrė trumpus pasakojimus ir juos iliustravo. Apie burtininkus, fėjas, miško dvasias ir kitas paslaptingas būtybes.

Vėliau Otfrydas dirbo mokytoju ir pamokų metu sekdavo vaikams pasakas. Visi mėgo mokytojo išmonę ir klausydavo jo taip atidžiai, kad galėjai girdėti klasėje krebždančią pelę. Arba katiną. Arba hipopotamą. Priklausomai nuo to, kuris metų laikas būdavo.

„Jei mano istorijos patinka mokiniams, gal patiks ir kitiems skaitytojams“ – sykį pagalvojo Otfrydas. Sėdo jis prie rašomojo stalo ir pradėjo rašyti. Rašė, rašė ir tik šast – viena knyga į pasaulį išsirito. Po to kita. Ir dar kita. Ilgainiui jo knygas taip pamėgo, kad nebuvo nė vieno, kas jų nebūtų skaitęs. Jei toks atsirasdavo, visi jį laikydavo nematytu keistuoliu.

Otfrydo knygos gausiai išverstos į lietuvių kalbą. Kai už lango lyja, imkite ir atsiverskite „Plėšiką Hocenplocą“, „Raganiukę“, „Mažąjį vandenį“ ar „Vaiduokliuką“. Tik perspėjame, kad gali būti taip įdomu, jog negalėsite sustoti iki pat vėlyvos nakties. Po vienos knygos, norėsis kitos. Skaitymo alkis taip kamuos, kad net ir sapnuodami gyvensite nuotykių pilname pasaulyje. Bet taip juk smagiausia, ar ne?

0 comments

Recent Posts

See All