• Laimiukas

Su vėjeliu nuo smėlio kalno

Updated: Oct 2, 2020

Virgis Šidlauskas
Kai tokios šiltos žiemos, čiuožimo nuo kalnų entuziastai neranda sau vietos. Dairosi į dangų laukdami sniego ir dūsauja. Nupėdinę rūsin išvaškuoja slides. Nupučia dulkes nuo snieglenčių. Netgi aptriušusias roges perdažo naujai. Bet niekas nepadeda prisišaukti šalčio. Tada vieni nusivylę mėgina laimę dirbtinio sniego trasose. Kiti keliauja svetur, kur aukšti kalnai. Tačiau yra tokių, kuriems iki gyvo kaulo įgriso laukti ir nusprendė – tam, jog nučiuožtum nuo kalno, visai nereikia sniego.

Pasirodo, galima čiuožinėti ir nuo smėlio kopų. Tik prieš darant tai, reikėtų įsitikinti ar jos ne Nidoje ir nėra saugomos. Aišku, ieškant tokių, visų žvilgsniai pirmiausia krypsta į dykumas. Bet tam reikėtų keliauti svetur kaip ir snieglenčių mėgėjams. Jei to nesibijai, tikriausiai parsiveši krūvą įspūdžių.

Ir nors smėlio kalnuose niekas nestato keltuvų bei ropščiasi viršun visureigiais, yra ir keletas pliusų. Nuo smėlio kalnų gali čiuožinėti ištisus metus. O kur dar puikus virto vėžio įdegis, jei pamiršai pasiimti kremą nuo saulės. Aišku, Lietuvoje nerasi tokių aukštų kopų kaip Afrikoje ar Pietų Amerikoje, todėl aštrių pojūčių pakaks ne visiems. Kai kuriose dykumose smėlio kalnai aukštesni už Vilniaus televizijos bokštą, o šis juk ne iš mažųjų. Greičiausiai, kol nusileistum, dar spėstum suvalgyti sumuštinį ir atsigerti sulčių. O kai kurie įsigudrina nusileisti ir nuo tikro ugnikalnio!

Bet šį tą galima nuveikti ir čia. Tik jei sumanytum pažiuožinėti smėllente smėlio ar žvyro karjere, apsišarvuok kantrybe. Net jei ir pasisektų neįgriūti į duobę, likti be mėlynių ar riebių gumbų, ko gero, susilauktum keiksmų iš dirbančiųjų, nes trukdytum kasti smėlį. Kas belieka?

Betgi dar yra paplūdimiai! Na, ir iš bėdos – smėlio dėžės. Ten gali susipilti tokį kalną, kokį panorėsi. Tik užtruks. Tikriausiai tėvams teks pasiimti laaaabai ilgas atostogas, kol susipilsi tokį nuo kurio galėtum nušvilpti su vėjeliu. Gal net suspės paruošti roges žiemai.

O jei jį statant – pabos? Ką gi, tada teks laukti sniego.


0 comments

Recent Posts

See All