• Laimiukas

Kokį gyvūnėlį auginsiu

Updated: Oct 2, 2020

Ramunė Šė
Turbūt kiekvienas esame pagalvoję apie augintinį, kuriuo galėtume rūpintis, kuriam išsakytume slapčiausias mintis, kuris paguostų be žodžių, vien savo buvimu šalia, tada, kai labiausiai reikia. Nusprendus savo rūpestį skirti naminiam gyvūnėliui tėveliai nepamirš paklausti: ar tikrai jo reikia? Ar juo rūpinsiesi? Nepamirši išvesti į lauką? Ir kaip neklaus, jeigu didelis noras netrukus gali virsti tinguliu, kai reikia lyjant pėdint per balas su lietaus nemėgstančiu Reksiuku arba, kai akvariumas taip greitai apkerpėja, nors, tik praeitą savaitę jį valei.

Augau apsupta įvairių gyvūnų, nuo mažų viščiukų ir šuniukų iki besiganančių karvių ir avyčių, todėl suprantu, kaip svarbu turėti gyvą, kad ir nekalbantį žmonių kalba, draugą. Šiame skyrelyje pristatysiu gyvūnus, kurie yra puikūs draugai ir galbūt padėsiu jums išsirinkti savo augintinį. Beje, jei jau turite gyvūną, kuriuo rūpinatės, labai lauksiu jūsų laiškų su jų nuotraukomis ar piešiniais.

Nerasime tinkamesnio gyvūno apie kurį galėtume pakalbėti prasidėjus žiurkės metams kaip naminių gyvūnų kirpykloje gyvenanti dekoratyvinė Dumbo žiurkė Tabis.

Dekoratyvinės žiurkės vienos iš dažniausiai namuose laikomų graužikų. Mūsų kirpykloje Tabis šmirinėja jau 3-ejus metus (žiurkės išgyvena iki 5-ių, nelaisvėje iki 3,5). Žiurkės daug geriau nei kiti gyvūnai toleruoja temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl puikiai jaučiasi gyvendamos įvairioje aplinkoje. Jautrios skersvėjams ir tiesioginiams saulės spinduliams. Bet nebijo vandens, mėgsta bent kartą per mėnesį išsimaudyti.

Žiurkė vadinama protingiausiu graužiku. Šie gyvūnai labai prieraišūs ir ištikimi, rūpestingi ir švelnūs. Mėgsta žmonių draugiją. Žiurkėms patinka užlipti ant šeimininko peties ir taip keliauti po kambarį ar įsitaisyti ant kelių ir, susisukus į kamuoliuką, jaukiai miegoti. Tabis taip pat atsiliepia kviečiamas vardu, įsimena kvapus.

Žiurkės – protingos, lengvai dresuojamos, todėl jas galite išmokyti įvairių dalykų.

Nors jos visaėdės ir jų nevalia šerti vien augaliniu maistu, visgi mitybos pagrindas turėtų būti daržovės.

Nors graužikai yra draugiški ir pavojaus nekelia, išsigandę ir jausdami stresą jie gali įkąsti.

Įdomūs faktai:

* Dabartinės dekoratyvinės žiurkės yra tiesioginiai paprastosios norvegiškos žiurkės (Rattus Norvegicus) ir juodosios žiurkės (Rattus Rattus) palikuonys.

* Didžiausia pasaulyje žiurkė svėrusi apie 6 kg, gyveno Rytų Timore. Ten kasinėjimų metu oloje atrastos keleto tūkstančių metų senumo griaučių liekanos.

* Didžiausios šiuolaikinės žiurkės sveria apie 2 kg. Gyvena Filipinų ir Naujosios Gvinėjos tropiniuose miškuose.

* Į Gineso rekordų knygą įtraukta ilgiausiai išgyvenusi laboratorinė žiurkė Rodnis. Jis išgyveno 7 metus ir 4 mėnesius.

* Pirmoji dekoratyvnių žiurkių paroda buvo suorganizuota 1900 m. pradžioje Anglijoje.

0 comments

Recent Posts

See All